Wycieczki szkolne – Starachowice

Wycieczki szkole sposobem na spędzanie czasu
Wycieczki szkolne mają na celu przede wszystkim umożliwić młodzieży poznawanie kraju, jego zabytków, kultury i historii, a także jego środowiska przyrodniczego. W przypadkach wycieczek zagranicznych uczniowie poznają także inny język.
Wycieczki szkolne poszerzają także wiedzę z różnych dziedzin życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego.
Wspomagając rodziny w procesie wychowawczym, uczą równocześnie zasad bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach oraz zasad ochrony środowiska naturalnego i umiejętności korzystania z zasobów przyrody.
Wycieczki szkolne rozpowszechniają także różne formy aktywnego wypoczynku, a to prowadzi do podnoszenia sprawności fizycznej wśród młodzieży.
Wycieczki mogą się dzielić na: przedmiotowe, krajoznawczo-turystyczne, zielone szkoły.
Organizację i program takich wyjazdów dostosowuje się do wieku i zainteresowań uczniów. Brane są także pod uwagę ich potrzeby, sprawność fizyczna, stan zdrowia.
Wycieczki szkolne mogą odbywać się w ramach zajęć lekcyjnych, albo pozalekcyjnych.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Loty do Londynu

    Londyn jest jednym z największych miast świata. Oferuje on bardzo wiele atrakcji turystycznych, a poza tym jest centrum biznesowym świata. Do najbardziej znanych zabytków Londynu należą: Tower of London, Big Ben (będący chyba najsłynniejszą wieżą zegarową na świecie), Pałac Buckingham (siedziba monarchów brytyjskich) czy też Katedra Świętego Pawła. W Londynie mają  swoją siedzibę znane kluby…

    Read more
  • Program przykładowej wycieczki możemy oprzeć na przykład o Złote Plaże Adriatyku. W czasie takiej wyprawy zwiedzimy Padwę, Wenecję, Burano, Murano, Lido di Jesolo. Będą to niezapomniane wakacje w północnych Włoszech. Plaże w Lido di Jesolo są pięknymi miejscami, na których można od rana do wieczora błogo leniuchować. To idealne miejsce dla dzieci, z piaszczystymi plażami…

    Read more