Wycieczka do Budapesztu

Wycieczka do Budapesztu – czy warto?

Czy warto wybrać się do Budapesztu? Węgry ostatnimi czasy są na językach Europejczyków i to nie zawsze w pozytywnym charakterze. Nie umniejsza to jednak sprawie, że stolica tego kraju jest niezwykle pięknie utrzymanym miastem, pełnym zabytków i ciekawych miejsc do odwiedzenia. Aby obejrzeć wszystko i jednocześnie zasmakować tamtejszej kultury (i pikantnego jedzenia) warto zarezerwować sobie przynajmniej 5 dni.

Wycieczka do Budapesztu nie jest wcale przedsięwzięciem nadmiernie kosztownym. W przyzwoitej cenie otrzymujemy, w przypadku wyjazdów zorganizowanych, porządny hotel do noclegów, a poza tym atrakcyjny program zwiedzania. A jest tutaj co oglądać! Muzeum Narodowe, Parlament, Wzgórze Zamkowe, Rynek Centralny i Vorosmarty ter, czyli publiczny plac, na którym można podziwiać posąg narodowego poety Mihaly Vorosmarty oraz słynne kamienne lwy, to minimum niezbędne. Stolica Węgier znana jest także ze swoich walorów uzdrowiskowych, a to za sprawą łaźni leczniczych, które można odwiedzić po długim dniu zwiedzania zabytków.

Dodajmy jeszcze, że Budapeszt jest czasami nazywany „Paryżem Europy Wschodniej” – warto przekonać się samemu na ile prawdziwe jest takie stwierdzenie. Łatwo znaleźć w internecie podmioty organizujące takie wycieczki z Polski.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Jakie noclegi są do wyboru w Białce Tatrzańskiej? Masz ochotę na krótkie wakacje w Tatrach, ale Zakopane jakoś cię nie rusza, bo jest dla ciebie zbyt zatłoczone? W takim razie to w Białce Tatrzańskiej powinieneś poczuć się od razu jak u siebie. Miejscowość ta jest znacznie spokojniejsza i bardziej zaciszna od Zakopanego. Nie jest to…

    Read more
  • Z Kolbud

    Kolbudy nie są wcale tak małą miejscowością, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Co prawda ilość mieszkańców nie jest imponująca, na terenie miejscowości znajduje się jednak przynajmniej jeden sklep wielkopowierzchniowy i modernistyczny kościół. Turystyka jest dla Kolbud bardzo ważna – znajdują się w samym środku Szwajcarii Kaszubskiej. W tym miejscu zbiega się kilka…

    Read more