Wycieczka do Budapesztu

Wycieczka do Budapesztu – czy warto?

Czy warto wybrać się do Budapesztu? Węgry ostatnimi czasy są na językach Europejczyków i to nie zawsze w pozytywnym charakterze. Nie umniejsza to jednak sprawie, że stolica tego kraju jest niezwykle pięknie utrzymanym miastem, pełnym zabytków i ciekawych miejsc do odwiedzenia. Aby obejrzeć wszystko i jednocześnie zasmakować tamtejszej kultury (i pikantnego jedzenia) warto zarezerwować sobie przynajmniej 5 dni.

Wycieczka do Budapesztu nie jest wcale przedsięwzięciem nadmiernie kosztownym. W przyzwoitej cenie otrzymujemy, w przypadku wyjazdów zorganizowanych, porządny hotel do noclegów, a poza tym atrakcyjny program zwiedzania. A jest tutaj co oglądać! Muzeum Narodowe, Parlament, Wzgórze Zamkowe, Rynek Centralny i Vorosmarty ter, czyli publiczny plac, na którym można podziwiać posąg narodowego poety Mihaly Vorosmarty oraz słynne kamienne lwy, to minimum niezbędne. Stolica Węgier znana jest także ze swoich walorów uzdrowiskowych, a to za sprawą łaźni leczniczych, które można odwiedzić po długim dniu zwiedzania zabytków.

Dodajmy jeszcze, że Budapeszt jest czasami nazywany „Paryżem Europy Wschodniej” – warto przekonać się samemu na ile prawdziwe jest takie stwierdzenie. Łatwo znaleźć w internecie podmioty organizujące takie wycieczki z Polski.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Gdańsk Manchester i Gdańsk Stavanger Loty nie są mi już straszne gadżety xxx Moje samozaparcie i determinacja w zwalczaniu fobii związanych z podróżami lotniczymi spowodowały, iż od paru lat jestem w stanie ze spokojem ducha podróżować liniami lotniczymi w różnych kierunkach naszego świata. Loty, które odbywam w celach biznesowych mają gównie miejsce na linii Gdańsk…

    Read more
  • Program przykładowej wycieczki możemy oprzeć na przykład o Złote Plaże Adriatyku. W czasie takiej wyprawy zwiedzimy Padwę, Wenecję, Burano, Murano, Lido di Jesolo. Będą to niezapomniane wakacje w północnych Włoszech. Plaże w Lido di Jesolo są pięknymi miejscami, na których można od rana do wieczora błogo leniuchować. To idealne miejsce dla dzieci, z piaszczystymi plażami…

    Read more