Wycieczka do Budapesztu

Wycieczka do Budapesztu – czy warto?

Czy warto wybrać się do Budapesztu? Węgry ostatnimi czasy są na językach Europejczyków i to nie zawsze w pozytywnym charakterze. Nie umniejsza to jednak sprawie, że stolica tego kraju jest niezwykle pięknie utrzymanym miastem, pełnym zabytków i ciekawych miejsc do odwiedzenia. Aby obejrzeć wszystko i jednocześnie zasmakować tamtejszej kultury (i pikantnego jedzenia) warto zarezerwować sobie przynajmniej 5 dni.

Wycieczka do Budapesztu nie jest wcale przedsięwzięciem nadmiernie kosztownym. W przyzwoitej cenie otrzymujemy, w przypadku wyjazdów zorganizowanych, porządny hotel do noclegów, a poza tym atrakcyjny program zwiedzania. A jest tutaj co oglądać! Muzeum Narodowe, Parlament, Wzgórze Zamkowe, Rynek Centralny i Vorosmarty ter, czyli publiczny plac, na którym można podziwiać posąg narodowego poety Mihaly Vorosmarty oraz słynne kamienne lwy, to minimum niezbędne. Stolica Węgier znana jest także ze swoich walorów uzdrowiskowych, a to za sprawą łaźni leczniczych, które można odwiedzić po długim dniu zwiedzania zabytków.

Dodajmy jeszcze, że Budapeszt jest czasami nazywany „Paryżem Europy Wschodniej” – warto przekonać się samemu na ile prawdziwe jest takie stwierdzenie. Łatwo znaleźć w internecie podmioty organizujące takie wycieczki z Polski.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Zapierające wraki, jaskinie, niesamowite przykłady fauny i flory, krystalicznie czysta woda ? to można znaleźć wszędzie wokół wybrzeży na wyspach greckich. Zdobądź przewagę bycia na kapitanem jachtu i jednocześnie możesz ponurkować tyle razy, ile chcesz w czasie rejsu. To wszystko jeśli zdecydujesz się na wynajem jachtów w Grecji. Doświadczeni kapitanowie zabiorą cię do najbardziej odludnych…

    Read more
  • Taxi bagażowe

    Taxi bagażowe to usługa,  która zyskała już na rynku sporą popularność. Klienci czasami mają do przewiezienia jakiś pojedynczy mebel, który nie zmieści im się do samochodu, albo ktoś musi przetransportować duże zakupy i wówczas doskonałym rozwiązaniem okazuje się taxi bagażowe. Bagażówka też przydaje się przy przeprowadzce. Czasami wynajęcie firmy transportowej dysponującej dużymi samochodami nie sprawdza…

    Read more