Wietnam na spokojny wyjazd

Wietnam to idealny cel podróży dla wszystkich, którzy poszukują spokoju i relaksujących przyjemności. To kraj, który leży na Półwyspie Indochińskim, między Chinami, Kambodżą i Laosem. Stolicę Wietnamu, Hanoi, z każdej strony otaczają serki jezior i ogrodów, to wielka metropolia, która doskonale wie, czym jest porozumienie z natura. Turystyczne Wietnam wycieczki cieszą się ogromną popularnością wśród ludzi, którzy cenią sobie nowości i chcą cieszyć się bliskością natury. Wietnam zaskakuje każdego, kto wybiera się am pierwszy raz, ale jest też ciągle tajemnicą dla tych, którzy wybierają się tam drugi raz i kolejny. Poniżej kilka atrakcji które naprawdę warto zobaczyć w Wietnamie, żeby naprawdę wczuć się w klimat tego kraju.

 

Ogromną atrakcją Wietnamu jest Hau Dong, czyli mistyczna ceremonia pełna rytuałów. To jedna z najważniejszych wietnamskich tradycji, a w swojej istocie polega na nawiązaniu kontaktu z bogami przy pomocy medium. To uroczystość pełna koloru, światła, przepiękne mistyczne przedstawienie.

Niezwykle czarująca jest też stolica Wietnamu, czyli Hanoi, nazywana jest dziś przez wielu ?Paryżem wschodu?. Gratką dla pasjonatów książek będzie Świątynia Literatury, starożytny uniwersytet, który ma swoje początki już w 1070 roku. W licznych galeriach można podziwiać sztukę współczesną, a wielu turystów przyciąga słynny teatr wodnych lalek.

 

Wszystkie Wietnam wycieczki wybierają się koniecznie do Zatoki Halong, która jest umieszona na liście UNESCO. To jeden z cudów świata złożonych z rozsianych wszędzie wysepek i strzelistych skał, które wyrastają wprost z Zatoki Tankin. Scenerię Halong można podziwiać z łodzi, już z odległości zachwyca tropikalna roślinność, małe ukryte jeziorka i krystalicznie czysta woda Tankin. Warto obejrzeć też Sapę, czyli kurort górski położony w dolinie na wysokości 1500 m n.p.m. to tutaj natura jest praktycznie nietknięta przez cywilizację, kolorowa ludność żyje tam od wieków, hoduje bydło, kultywuje ryż i tka ubrania. Podróż po tych rejonach to gwarancja niezapomnianych przeżyć i wielu wspaniałych wspomnień.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Tak się składa, że Kraków wyjątkowo często bywa celem turystów. Wynika to między innymi stąd, że to jest niebywale piękne miasto o bogatej historii, a także wyróżniające się atmosferą. Jednocześnie przebywając w Krakowie, nie sposób ominąć Rynek Główny o wielkości dwustu metrów na dwieście, który jest jednym z największych tego rodzaju placów w Europie. Oczywiście…

    Read more
  • Obozy narciarskie w Austrii czas zacząć kupować. Choć do sezonu jeszcze daleko, ofert już jest sporo. Należy rozejrzeć się i wybrać, by w szczycie sezonu nie przepłacać. Przy kupnie oferty trzeba zwrócić uwagę, czy organizator obozu wlicza w cenę skipass. Jest to podstawa – jeżeli nie, należy się liczyć z dodatkowymi kosztami rzędu nawet kilkudziesięciu…

    Read more