Turystyka w starożytności

Niewiele ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że zjawisko jakim jest turystyka, znane jest w świecie już od kilkunastu wieków. Pierwsze podróże o charakterze turystycznym miały swoje miejsce już w czasach Starożytnego Egiptu. Egipcjanie przemieszczali się do innych miast na przykład w celu wzięcia udziału w różnych świętach mających charakter religijny czy po prostu, aby móc podziwiać monumentalne budynki w Gizie czy w Aleksandrii.
Starożytni Grecy również bardzo często podejmowali podróże z przyczyn religijnych czy krajoznawczych. Wybierali się oni najczęściej do Delf, miejsca legendarnej wyroczni albo odwiedzali świątynie Zeusa w Olimpii. Sporo osób wyruszało także na organizowane co 4 lata Igrzyska Olimpijskie.
Rzymianie, szczególnie z racji świetnie rozbudowanej sieci dróg i przydrożnych zajazdów, również bardzo chętnie wyjeżdżali w dalekie rejony kraju, głównie w celach leczniczych oraz wypoczynkowych. Niezwykle popularnymi miejscowościami wśród turystów były wtedy np. Baden-Baden, Neapol, Vichy, Baile Herculane czy Capri.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Dlaczego warto spędzić czerwcowy weekend na Mazurach? Jak to mówią – cudze chwalicie, swego nie znacie. Cały świat przepełniony jest pięknymi miejscami, zapierającymi dech w piersiach zabytkami i budynkami kryjącymi w sobie dzieje różnych rejonów, tyle że człowiek dysponuje ograniczonym czasem i też zwykle mocno ograniczonymi zasobami finansowymi, dlatego nie jest w stanie wszystkich tych…

    Read more
  • Loty Rzeszów Oslo

    Jeszcze kilkanaście lat temu loty samolotowe były czymś luksusowym, co oczywiście wiązało się z wysokimi cenami. Dzisiaj wygląda to zupełnie inaczej. Przelot samolotem nie jest już tylko ekskluzywnym środkiem transportu dla najbogatszych. Loty stały się o wiele bardziej dostępne. A doskonałym tego przykładem są loty Rzeszów Oslo. Dlaczego warto wybrać to właśnie połączenie? Z wielu…

    Read more