Turystyka, a społeczeństwo.

Turystyka czy też sam rozwój branży zajmującej się obsługą turystów, pełni wbrew pozorom niezwykle dużo istotnych funkcji społecznych, szczególnie w państwach rozwijających się. Jedną z najważniejszych z nich jest stopniowy wzrost poziomu tolerancji i zrozumienia dla odmiennych kultur wśród miejscowej społeczności, który jest wynikiem częstszego nawiązywania relacji z przybyszami z innych krajów. Takie kontakty dają również możliwość wymiany między sobą różnych wartości np. wiedzy, poglądów czy nawet sposobu ubierania oraz mówienia.

Turystyka oraz jej rozwój są również wielką szansą na podniesienie standardu życia zwykłych mieszkańców regionu czy miejscowości, które utrzymują się dzięki działalności turystycznej. Badania ekspertów dowodzą też, że w takich miejscach o wiele mniejsza liczba ludzi jest skłonna do emigracji, niż w regionach przemysłowych czy rolniczych. Bardzo często jest wręcz odwrotnie, gdy z powodu niewystarczającej siły roboczej do obsługi turystów następuje napływ ludzi z różnych zakątków kraju.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Integracja w pracy

    Integracja w pracy akcesoria erotyczne Czasem trudno jest pracować w gronie osób, których nie znamy. Często w pracy jest tak, że nie ma też zbytnio czasu na nawiązywanie nowych znajomości, a wszystko za sprawą dużej ilości zadań powierzanych każdego dnia. Wyjazdy integracyjne czy też imprezy firmowe są dobrym momentem do tego aby wszystkich poznać oraz…

    Read more
  • Ochrona przyrody

    1. Ochrona przyrody zaczyna odgrywać coraz większe znaczenie nie tylko w naszym codziennym życiu ale także w polityce. Często zauważamy, że ekologia staje się metodami nacisku jednym państw, organizacji czy sojuszy na inne. W kwestii też niewiele zauważamy jednak w krajach byłego ZSRR. Tam zmiany ustrojowe, odejście od komunizmu, w niektórych przypadkach przyćmiły ten aspekt….

    Read more