Rosja turystycznie

Myśląc o urlopie, najczęściej szukamy ciepłych kurortów na zachodzie Europy. A może by tak w tym roku pomyśleć inaczej? A może Rosja?

Rosyjska turystyka może być również bardzo atrakcyjna, a przy tym nietypowa. Co warto zwiedzić, podróżując do Rosji?
Przede wszystkim, warto wybrać się do dwóch największych miast Rosji – Moskwy i Petersburga. Będąc w Moskwie, warto odwiedzić przede wszystkim Plac Czerwony, Cerkiew Wasyla Błogosławionego i Państwową Galerię Tretiakowską. Konieczne trzeba zobaczyć również Kreml i przejechać się moskiewskim metrem. Dla miłośników teatru obowiązkowy będzie Teatr Bolszoj. W Petersbugu warto zobaczyć Muzeum Ermitrażu, Pałac Zimowy, Sobór Zmartwychwstania Pańskiego, Pałac i Ogród Peterhof.
Dla nieco odważniejszych podróżników niezapomnianym przeżyciem będzie podróż koleją transsyberyjską. Można z nią dojechać z Moskwy lub Petersburga do Władywostoku, inna trasa wiedzie z Moskwy do Pekinu. Bez względu na to, którą trasę wybierzemy, po drodze czeka nas mnóstwo atrakcji, zwiedzenie wielu miast i podziwianie pięknej przyrody.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Domki letniskowe

    Ktoś, kto wybiera się na wakacje i niezbyt przykłada wagę do standardu wypoczynku. Ktoś, kto rusza na urlop z całą rodziną lub z paczką znajomych. Ktoś, kto bardziej niż luksusy ceni sobie kontakt z przyrodą, bliskość natury i lekko polowe warunki. Każdy z nich jako sposób na nocleg powinien rozważyć domki letniskowe. Są one stosunkowo…

    Read more
  • Wietnam na spokojny wyjazd

    Wietnam to idealny cel podróży dla wszystkich, którzy poszukują spokoju i relaksujących przyjemności. To kraj, który leży na Półwyspie Indochińskim, między Chinami, Kambodżą i Laosem. Stolicę Wietnamu, Hanoi, z każdej strony otaczają serki jezior i ogrodów, to wielka metropolia, która doskonale wie, czym jest porozumienie z natura. Turystyczne Wietnam wycieczki cieszą się ogromną popularnością wśród…

    Read more