Rosja: muzyka

Jeden ze stereotypów dotyczących Rosjan mówi, że jest to naród niezwykle utalentowany pod względem muzycznym i artystycznym w ogóle. Czy jest tak naprawdę? Postanowiliśmy się temu przyjrzeć nieco bliżej. Zacząć warto od tego, że jeszcze w latach komunistycznych było tak, że muzykę rosyjską znała tak naprawdę cała Polska. I nie ma się tutaj czemu dziwić. Wynikało to z bliskiej współpracy naszych krajów oraz z tego, że promowało się u nas rosyjskie wzorce. Dziś jednak też jesteśmy wskazać co najmniej jeden czy dwa zespoły rosyjskiego pochodzenia.

Przykład? Popularna jeszcze przed kilkoma laty grupa TATU, która podbiła świat swoim hitem i kontrowersyjną postawą. Ale to oczywiście nie wszystko, bo Rosja to także niesamowita muzyka klasyczna. Wymienić warto choćby Piotra Czajkowskiego, który jest jednym z najpopularniejszych kompozytorów wszech czasów. Czy zatem Rosja jest naprawdę krajem mocno zaangażowanym w świat muzyki? Z całą pewnością tak i warto tę kwestię zdecydowanie docenić, bo jest ciekawa.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Loty do Eindhoven

    Loty do Eindhoven. Jesteś zainteresowany podróżą do Holandii i jednym z Twoim marzeń jest zobaczenie i zwiedzenie Eindhoven? Warto odpowiednio wcześniej zaplanować taki wyjazd, by uniknąć rozczarowań związanych ze złą organizacją wymarzonego urlopu. Należy skupić się na znalezieniu odpowiedniego dla nas środka transportu. Najlepszym i najszybszym sposobem na dotarcie do upragnionego celu jest podróż samolotem….

    Read more
  • Schroniska młodzieżowe

    Schroniska młodzieżowe to idealna oferta dla uczniów i studentów, którzy planują wyjazd do większego miasta. Ta baza noclegowa oferuje przystępne noclegi wpasowujące się doskonale w skromny budżet młodych ludzi. Turystyka może stanowić dla nich nie tylko okazję do odpoczynku i przygody, ale przede wszystkim sposób na zdobycie nowych doświadczeń. Ostatnimi czasy turystyka jest dość mocno…

    Read more