Restauracje i hotele na wesele – Starachowice

Wesele
W dzisiejszym artykule opowiem o weselu. Podam definicję weselnego przyjęcia i opowiem o typowo weselnych zwyczajach.
Wesele jest typową, zwyczajową formą okolicznościowego przyjęcia. Organizuje się je z okazji ślubu.
Zwyczaje, jakie towarzyszą całemu wydarzeniu zależą rzecz jasna od kulturowego kręgu, z którego wywodzi się młoda para. W polskiej tradycji niegdyś przyjęcie miało miejsce w domu młodej panny. Jednakże coraz bardziej popularne jest teraz organizowanie go w specjalistycznym domu weselnym. A nie jest tajemnicą, że obecnie restauracje i hotele na wesele są niebywale liczne.
Jakie atrakcje pojawiają się najczęściej na weselach w naszym kraju? Para młoda witana jest bardzo często chlebem i solą, zgodnie ze staropolskim zwyczajem okazującym szacunek. Weselnicy wspólnie odśpiewują sto lat, a toasty wznoszone są ku pomyślnemu życiu młodej pary.
Oczywiście nie możemy zapomnieć o wielkim torcie ślubnym, który dzielony jest przez młodą parę oraz osobiście przez nich podawany gościom.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Loty do Hongkongu

    Wakacje w Hongkongu Wielu z nas marzy o prawdziwych, egzotycznych wakacjach. Dalekie kraje kuszą nas swoją wyjątkowością. Jest to zupełnie inna kultura, bardzo odrębna od naszej. Nic więc dziwnego, że wszystko będzie nas niesamowicie zaskakiwać. Każdy otaczający nas element będzie zupełnie inny od tego co znamy. Zaczynając od zabytków i kultury, a kończąc na jedzeniu….

    Read more
  • Rosja: muzyka

    Jeden ze stereotypów dotyczących Rosjan mówi, że jest to naród niezwykle utalentowany pod względem muzycznym i artystycznym w ogóle. Czy jest tak naprawdę? Postanowiliśmy się temu przyjrzeć nieco bliżej. Zacząć warto od tego, że jeszcze w latach komunistycznych było tak, że muzykę rosyjską znała tak naprawdę cała Polska. I nie ma się tutaj czemu dziwić….

    Read more