Podróż na Wyspy Wielkanocne!

Jest taka wyspa na Pacyfiku, która ma najwięcej do zaoferowania turystom pieszym. Tutaj na wyspie o szerokości 11 km i długości 23 km znajdziemy prawie tysiąc starożytnych posągów polinezyjskich rozrzuconych wzdłuż pięknego wybrzeża lub szczątki wygasłego wulkanu.

Pora na podróż na Wyspy Wielkanocne!

Legendy na temat Wyspy Wielkanocnej zostały już wielokrotnie powtórzone. To, co jest mniej znane to fakt, że różne wyspy są łatwo dostępne na piechotę od osady, Hanga Roa. Ahu Tahai po północnej stronie miasta (termin „ahu” odnosi się do starożytnej platformy kamiennej) jest miejscem, które naprawdę warto odwiedzić będąc na wyspie.

Najbardziej spektakularny wulkan Wyspa Wielkanocnego, Morning Kau, gdzie Orongo, główne miejsce archeologiczne, znajduje się na krawędzi krateru to kolejna atrakcja tego regionu. Ale zamiast marszu prosto do głównej drogi do krateru, warto poszukać nieoznakowanego szlaku po prawej stronie tuż za stacją leśną na południe od miasta. Tam można napotkać naprawdę fenomenalne widoki!

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Turystyka w starożytności

    Niewiele ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że zjawisko jakim jest turystyka, znane jest w świecie już od kilkunastu wieków. Pierwsze podróże o charakterze turystycznym miały swoje miejsce już w czasach Starożytnego Egiptu. Egipcjanie przemieszczali się do innych miast na przykład w celu wzięcia udziału w różnych świętach mających charakter religijny czy po prostu, aby…

    Read more
  • Agroturystyka nad Biebrzą i agroturystyka Lubelskie Agroturystyka jako ciekawa forma wypoczynku erotyczne kamerki Jak wiadomo, wypoczynek jest jedną z potrzeb każdego człowieka, gdyż każdy ma prawo do relaksu i spędzania wolnego czasu, w sposób jaki mu odpowiada. Jedną z takich form wypoczynku jest agroturystyka, która połączona jest nie tylko z noclegiem, ale również z wyżywieniem…

    Read more