Pensjonat w Beskidzie Niskim

Czym wyróżnia się Beskid Niski?

Nawet te najkrótsze, chociażby i weekendowe wakacje warto spędzić w jakiejś przyjemnej i bardziej malowniczej okolicy. Niekoniecznie od razu w Zakopanem, ale przynajmniej w specjalnej części Karpat, jaką jest właśnie Beskid Niski, któremu poświęcony zostanie ten krótki tekst.

Skoro Beskid Niski zalicza się do Karpat, teoretycznie powinien on słynąć przede wszystkim z górzystego ukształtowania terenu, jednakże nie jest to do końca prawda, tak więc w żadnym wypadku nie należy go porównywać do Tatr czy Sudetów. Zdecydowanie bardziej typowe są dla niego urokliwe doliny. Niejeden pensjonat w Beskidzie Niskim sam w sobie jest położony w jednej z takich dolin, dzięki czemu już miejsce noclegowe, w którym turysta się zatrzymuje, staje się niebagatelną atrakcją. Nie co dzień ma się okazję nocować na tak ukształtowanym terenie. Doliny wypełniające Beskid Niski z każdej strony wyglądają tak, jak gdyby w ogóle nie zostały naruszone przez człowieka. Są dzikie, wyraźnie opustoszałe i przy tym wszystkim nieco nawet tajemnicze. Każdy na pewno zechce odkryć ich największe sekrety. A nie da się tego zrobić podczas jednego wypadu. Z tego powodu w okolice Beskidu Niskiego niemalże zawsze chce się wracać.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Skansen w Biskupinie

    Skansen w Biskupinie jest rekonstrukcją pierwszej osady w Polsce sprzed prawie 3000lat. Sam Biskupin leży nad jeziorem Biskupińskim. Cała historia rozpoczęła się od pewnego nauczyciela, który na półwyspie zauważył wystające pale i zainteresował się nimi na tyle, że rozpoczęto prace wykopaliskowe. Osada w pierwotnej swej formie zbudowana została na wyspie, miała powierzchnię 2 hektarów, a…

    Read more
  • Tanie hotele – zalety Wakacje to z całą pewnością najwspanialszy okres w roku, niezależnie czy się uczymy, czy pracujemy. Jeżeli nie stać nas na pobyt w kurorcie, to jedyną możliwością są motele i tanie hotele. Wyjazd na własną rękę może być bardzo atrakcyjny, ponieważ możemy dużo więcej zobaczyć, niż siedząc w jakimś np. egipskim kurorcie….

    Read more