Pensjonat w Beskidzie Niskim

Czym wyróżnia się Beskid Niski?

Nawet te najkrótsze, chociażby i weekendowe wakacje warto spędzić w jakiejś przyjemnej i bardziej malowniczej okolicy. Niekoniecznie od razu w Zakopanem, ale przynajmniej w specjalnej części Karpat, jaką jest właśnie Beskid Niski, któremu poświęcony zostanie ten krótki tekst.

Skoro Beskid Niski zalicza się do Karpat, teoretycznie powinien on słynąć przede wszystkim z górzystego ukształtowania terenu, jednakże nie jest to do końca prawda, tak więc w żadnym wypadku nie należy go porównywać do Tatr czy Sudetów. Zdecydowanie bardziej typowe są dla niego urokliwe doliny. Niejeden pensjonat w Beskidzie Niskim sam w sobie jest położony w jednej z takich dolin, dzięki czemu już miejsce noclegowe, w którym turysta się zatrzymuje, staje się niebagatelną atrakcją. Nie co dzień ma się okazję nocować na tak ukształtowanym terenie. Doliny wypełniające Beskid Niski z każdej strony wyglądają tak, jak gdyby w ogóle nie zostały naruszone przez człowieka. Są dzikie, wyraźnie opustoszałe i przy tym wszystkim nieco nawet tajemnicze. Każdy na pewno zechce odkryć ich największe sekrety. A nie da się tego zrobić podczas jednego wypadu. Z tego powodu w okolice Beskidu Niskiego niemalże zawsze chce się wracać.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Rosja: muzyka

    Jeden ze stereotypów dotyczących Rosjan mówi, że jest to naród niezwykle utalentowany pod względem muzycznym i artystycznym w ogóle. Czy jest tak naprawdę? Postanowiliśmy się temu przyjrzeć nieco bliżej. Zacząć warto od tego, że jeszcze w latach komunistycznych było tak, że muzykę rosyjską znała tak naprawdę cała Polska. I nie ma się tutaj czemu dziwić….

    Read more
  • Nocleg w górach

    Alpy od zawsze były wabikiem dla całej rzeszy pasjonatów śniegu i stoków narciarskich, którzy zapragnęli spędzić swój wolny czas na aktywności fizycznej na świeżym powietrzu w najpiękniejszym i zarazem największym paśmie górskim jaki jest w Europie. Oferowane tam obiekty wypoczynkowo-rekreacyjne oraz liczne ścieżki i stoki górskie nie mogą zostać przez nikogo pominięte podczas wyprawy w…

    Read more