Jak pokonać strach przed lataniem?

Ogromna liczba ludzi bardzo boi się latać samolotem. Zjawisko to dotyczy nie tylko osób, które wybierają się w podróż aeroplanem po raz pierwszy w życiu, ale też również takich, które mają za sobą już kilka lotów. Pokonanie strachu przed lataniem wcale nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać. Należy jednak pamiętać, że jest wiele sposobów na to, aby przestać bać się latania.
Osoby, które szczególnie boją się latać, przed każdą podróżą powinny znaleźć dla siebie chwilę, usiąść spokojnie i dokładnie przeanalizować z czego wynika ich strach. Bardzo często, zwłaszcza przed pierwszym lotem samolotem, lęk pojawia się, gdyż ludzie zawsze obawiają się tego, co nieznane. Kiedy dopadnie nas taki lęk, dobrze jest przez chwilę zastosować kilka prostych technik relaksacyjnych, takich jak na przykład głębokie oddychanie i skupienie się na oddechu, lub policzenie najpierw od jednego do dziesięciu, a następnie od dziesięciu do jednego. Ten prosty zabieg pozwoli na oderwanie naszych myśli od czarnych scenariuszy w głowie.
Jeśli obawiamy się, że takie ćwiczenia mogą nam nie pomóc, możemy wspomóc się łagodnymi, ziołowymi tabletkami uspokajającymi, które ukoją nasze nerwy, a jednocześnie nas nie otumanią.
Najważniejszą kwestią jest jednak spojrzenie na lot samolotem, jako na niesamowitą przygodę, która nas czeka, i którą możemy zapamiętać do końca życia.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Jest taka wyspa na Pacyfiku, która ma najwięcej do zaoferowania turystom pieszym. Tutaj na wyspie o szerokości 11 km i długości 23 km znajdziemy prawie tysiąc starożytnych posągów polinezyjskich rozrzuconych wzdłuż pięknego wybrzeża lub szczątki wygasłego wulkanu. Pora na podróż na Wyspy Wielkanocne! Legendy na temat Wyspy Wielkanocnej zostały już wielokrotnie powtórzone. To, co jest…

    Read more
  • W Polsce istnieje wiele zasadniczych kierunków na wakacyjne wyprawy urlopowe. Lipiec, bodaj najcieplejszy miesiąc w roku, sprzyja wycieczkom nad morze, gdzie można się opalać. kąpać, a przy okazji zwiedzać nadmorskie atrakcje i ośrodki rekreacyjne. Uzdrowiska nadmorskie świecą w tym okresie nie mniejsze triumfy niż tanie noclegi nad Morzem Bałtyckim, ponieważ turyści nie tylko pragną spędzić…

    Read more