Atrakcje Trójmiasta

Odwiedziny Trójmiasta to zdecydowanie godna polecenia turystyka. Znajdziemy tam mnóstwo atrakcji zarówno dla miłośników wylegiwania się na plaży, jak i dla pasjonatów historii. Sympatycy pica piwa pod charakterystycznym parasolem – widokiem zresztą dość częstym dla wielu polskich starówek – również nie będą tu narzekać. Trójmiasto oferuje bowiem nieskończone atrakcje.

Ci, którzy lubią plażowanie z pewnością powinni odwiedzić Sopot i jego słynne molo. Tej grupie spodoba się także gdańska plaża na Stogach, gdzie naprawdę łatwo poczuć atmosferę przebywania nad polskim morzem, czyli Bałtykiem.

Dla miłośników historii pozycją obowiązkową wydaje się być Westerplatte. Jest to jednak dopiero przysłowiowy wierzchołek góry lodowej, wszak miejsc naznaczonych trwale przez historię jest tu o wiele więcej. Chociażby znana Stocznia Gdańska, ale też Stocznia w Gdyni oraz słynna Poczta Gdańska i wiele innych.

Ci, których celem jest odwiedzanie knajp na Starówce, zobaczą tu jedno z najokazalszych i najpiękniejszych Starych Miast w całym kraju.

Między innymi z tych powodów – wypad do Trójmiasta to dobry pomysł.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Dlaczego powinniśmy spędzać samotne wakacje? Gdy planujemy wakacje, zwykle od razu myślimy, kogo moglibyśmy na nie zabrać. Najczęściej wyjeżdżamy razem z całą rodziną lub grupą przyjaciół, by wspólnie z nimi spędzać wolny czas. Jeśli jednak mamy ochotę od nich odpocząć, możemy wyjechać na wakacje sami. A dlaczego powinniśmy to zrobić? Po pierwsze, dzięki temu sami…

    Read more
  • Dlaczego warto spędzić czerwcowy weekend na Mazurach? Jak to mówią – cudze chwalicie, swego nie znacie. Cały świat przepełniony jest pięknymi miejscami, zapierającymi dech w piersiach zabytkami i budynkami kryjącymi w sobie dzieje różnych rejonów, tyle że człowiek dysponuje ograniczonym czasem i też zwykle mocno ograniczonymi zasobami finansowymi, dlatego nie jest w stanie wszystkich tych…

    Read more