•  
 • "Zamknięty krąg: czułem się źle, bo brałem i brałem, by nie czuć się źle."

  - Paweł Przecławski

   
 • "Biorę leki nadzienne i leki nasenne, już zawsze tak będzie? No to beznadziejnie."

  - Luxtorpeda

   
 • "Dobry lek zawsze gorzki."

  - Konfucjusz

   
 • "Lecz początki, potem leki nie pomogą."

  - Owidiusz

   
 

Za co jesteś wdzięczny?

Święto Dziękczynienia zbliża rodziny, ale może być również stresującym okresem. Podczas gdy ten czas jest zazwyczaj wypełniony rodziną, jedzeniem i zabawą, dla niektórych to święto oznacza początek okresu depresji. Niezależnie od tego, czy nadal zażywasz, czy jesteś w trakcie aktywnego leczenia, straciłeś bliskich, masz niechciane wspomnienia związane z zażywaniem narkotyków i nierozwiązany gniew - wszystkie te czynniki przyczyniają się do depresji. Ważne jest, aby rozpoznać swoją podatność na depresję w czasie świąt, zamiast ryzykować nawrót lub pogorszenie sytuacji. Skontaktuj się z ośrodkiem Lakeview Health w Jacksonville na Florydzie, dzwoniąc pod numer 866 704 7692, aby uzyskać pomoc w rozpoczęciu podróży ku wyzdrowieniu.

Budowanie wdzięczności pomaga ludziom w powrocie do zdrowia

Uzależnienie pozbawia ludzi wdzięczności, prowadząc ich do myślenia, że narkotyki i alkohol mogą zastąpić ból i pustkę, które odczuwają. Łatwo jest skupić się na poczuciu winy i wstydu z powodu swoich obecnych i przeszłych wyborów, zwłaszcza podczas wakacji. Niestety, poczucie winy i wstyd nie pomagają w przezwyciężeniu uzależnienia. Jeśli cierpisz na niezdiagnozowane lub nieleczone zaburzenia psychiczne, negatywne uczucia w czasie świąt mogą się jeszcze bardziej nasilić. W Lakeview Health nasi profesjonalni klinicyści mogą pomóc ludziom odbudować swoje życie i stać się wdzięcznymi za dary, które otrzymali.

Budowanie wdzięczności, pokonywanie zaburzeń związanych z używaniem substancji

Zrób listę pięciu rzeczy, za które jesteś wdzięczny i codziennie na nią patrz. Możesz dodawać do tej listy kolejne rzeczy, jeśli przyjdą ci do głowy. Święto Dziękczynienia nie musi dotyczyć tylko tego jednego dnia w listopadzie - może być codzienne. Wdzięczność pomaga ludziom zachować grunt pod nogami w tym pędzącym świecie, w którym czasami czujemy się pozostawieni sami sobie. Dziś bądź wdzięczny, że jesteś trzeźwy i masz więź z rodziną. Dziś bądź wdzięczny za to, że jeśli nie jesteś trzeźwy, pomoc jest dostępna i nie jest za późno.

Leczenie uzależnień i traumy

Bycie w pobliżu rodziny czasami przynosi nierozwiązane traumy na czoło naszej świadomości. Na szczęście istnieje nadzieja na przezwyciężenie zarówno traumy, jak i uzależnienia, dzięki odpowiedniej terapii w odpowiednim miejscu. Interwencje psychologiczne skoncentrowane na traumie, prowadzone w połączeniu z leczeniem uzależnień, doprowadziły do zmniejszenia nasilenia PTSD oraz ograniczenia nadużywania alkoholu i substancji.

Terapie oparte na traumie, które oferujemy w Lakeview, zwiększają prawdopodobieństwo utrzymania trzeźwości, podczas gdy interwencje nie skoncentrowane na traumie nie przyniosły pozytywnych rezultatów. W przeszłości leczenie traumy było kończone po utrzymaniu trzeźwości (jeśli w ogóle), ale badania wykazały, że takie podejście jest znacznie mniej skuteczne niż jednoczesne leczenie obu zaburzeń. Rozważ następujące opcje leczenia zdrowia psychicznego i uzależnień, jeśli czujesz, że utknąłeś lub jesteś przytłoczony przez uzależnienie chemiczne:

 • Leczenie bólu przewlekłego
 • Program terapii rodzinnej
 • Program leczenia z zakwaterowaniem
 • Intensywne programy ambulatoryjne
 • Centrum detoksu medycznego

Aby w pełni uczestniczyć i przetwarzać terapie, detox będzie zazwyczaj zakończone przed rozpoczęciem pracy traumy. Po detoksie, oba zaburzenia mogą być traktowane w sposób integracyjny i kompleksowy. Może to obejmować terapie indywidualne i grupowe, mindfulness, leki i terapię rodzinną, wśród innych multidyscyplinarnych podejść. Terapia poznawczo-behawioralna oparta na traumie z wykorzystaniem technik ekspozycji jest bardzo skuteczna w długoterminowym łagodzeniu objawów i poprawie ogólnego samopoczucia.

Takie leczenie obejmuje trening umiejętności radzenia sobie, przetwarzanie traumy, ćwiczenia relaksacyjne, psychoedukację, rozwiązywanie problemów, planowanie przyszłości i zapobieganie nawrotom. Kompleksowe terapie pomagają poprawić samoocenę, zmniejszyć liczbę zachowań unikających, zrozumieć związek między traumą a uzależnieniem, osiągnąć i utrzymać trzeźwość oraz wyeliminować zachowania autodestrukcyjne. Wprowadzanie zmian w zachowaniu, procesach myślowych, relacjach i środowisku wymaga czasu, ale może prowadzić do trzeźwości na całe życie, redukcji stresu, zdrowszych relacji i poprawy jakości życia.