•  
 • "Zamknięty krąg: czułem się źle, bo brałem i brałem, by nie czuć się źle."

  - Paweł Przecławski

   
 • "Biorę leki nadzienne i leki nasenne, już zawsze tak będzie? No to beznadziejnie."

  - Luxtorpeda

   
 • "Dobry lek zawsze gorzki."

  - Konfucjusz

   
 • "Lecz początki, potem leki nie pomogą."

  - Owidiusz

   
 

5 powodów, dla których ludzie nadal nadużywają alkoholu

5 powodów, dla których ludzie nadal nadużywają alkoholu 29 października 2020 r. | Lakeview Health | Programy leczenia uzależnień, nadużywanie alkoholu i alkoholizm, uzależnienie od alkoholu Picie alkoholu w zalecanych granicach jest dopuszczalne. Jeśli jednak przesadzisz z piciem, istnieje szansa, że rozwinie się u Ciebie uzależnienie od alkoholu. Osoba uzależniona od alkoholu może być skłonna do wyjścia z nałogu, ale uzależnienie to komplikuje. To sprawi, że będzie szukać alkoholu na wszelkie sposoby. Oprócz uzależnienia, istnieje wiele powodów, dla których ludzie nadużywają alkoholu. Niektóre z tych powodów są poza naszą kontrolą. Inni mogą sobie z nimi poradzić, dokonując zdrowszych wyborów życiowych. W serwisie Lakeview Health znajdziesz informacje na temat przyczyn nadużywania alkoholu. Odwiedź nas, aby poddać się leczeniu uzależnienia od alkoholu w Jacksonville na Florydzie. Jednym z kluczowych wskaźników uzależnienia jest ciągłe zażywanie narkotyku pomimo negatywnych konsekwencji.

Poniżej podano niektóre z powodów, dla których ludzie nadal nadużywają alkoholu. Genetyka Niektóre osoby są podatne na uzależnienie bardziej niż inne. Dzieje się tak z powodu ich składu genetycznego. Ludzie ci mają geny, które zwiększają ich szanse na rozwój uzależnienia. W rezultacie, po rozpoczęciu używania alkoholu, dość łatwo rozwijają uzależnienie od narkotyków. Młodzi ludzie są bardziej narażeni na rozwój uzależnienia niż osoby starsze. Mózg młodej osoby wciąż dojrzewa. Kiedy zażywają oni narkotyki w tym momencie, ich mózg ulega znacznym zmianom. Zmiany te sprawiają, że trudniej jest im zerwać z nałogiem.

Brak alternatywnej nagrody Jednym z powodów, dla których ludzie nadużywają alkoholu, jest przyjemność. Nasz mózg rejestruje i kojarzy spożycie alkoholu jako mechanizm nagrody. Niektórym ludziom brakuje alternatywnych sposobów nagradzania, poza używaniem alkoholu. Taka sytuacja popycha ich do częstego nadużywania alkoholu. Samoleczenie Ludzie cierpią na różne zaburzenia zdrowia psychicznego.

Faktem jest, że depresja i lęk są powszechne wśród członków naszego społeczeństwa. Niektóre z tych ofiar nie zapisują się na leczenie w ośrodku zdrowia psychicznego. Zamiast tego decydują się na sięgnięcie po alkohol. Alkohol zapewnia im natychmiastową satysfakcję, która pomaga im radzić sobie z problemami. Na dłuższą metę, w końcu stają się uzależnieni. Presja Ludzie, z którymi wchodzisz w interakcje, mogą cię wzmocnić lub złamać. Presja rówieśników jest jednym z głównych powodów, dla których ludzie nadużywają alkoholu. Przebywanie z przyjaciółmi, którzy nadużywają alkoholu, popchnie cię do tego samego. Na początku może być łatwo oprzeć się ich zalotom. Z czasem jednak przyswoisz sobie ich praktyki. Stres Niektórzy ludzie nie mają zdrowych sposobów radzenia sobie ze stresem. Jeśli napotykają w życiu na przeszkody, sięgają po alkohol, aby znaleźć ukojenie. Stres nie jest jednorazowym wydarzeniem. Ludzie doświadczają go kilkakrotnie. Sięganie po alkohol z powodu stresu oznacza, że będziesz go nadużywać codziennie.