•  
 • "Zamknięty krąg: czułem się źle, bo brałem i brałem, by nie czuć się źle."

  - Paweł Przecławski

   
 • "Biorę leki nadzienne i leki nasenne, już zawsze tak będzie? No to beznadziejnie."

  - Luxtorpeda

   
 • "Dobry lek zawsze gorzki."

  - Konfucjusz

   
 • "Lecz początki, potem leki nie pomogą."

  - Owidiusz

   
 

4 Główne skutki uzależnienia od opioidów dla organizmu

Uzależnienie od opioidów jest poważną chorobą. Ten rodzaj narkotyku jest silnie uzależniający. Może wywołać u Ciebie uczucie euforii i złagodzić ból. Z czasem jednak uszkadza wiele narządów Twojego ciała, narażając Cię na ryzyko wystąpienia wielu niekorzystnych skutków zdrowotnych. Nasz zespół w Lakeview Health pragnie, abyś wiedział, że leczenie uzależnienia od opioidów jest dostępne i może być bardzo skuteczne, pomagając Ci uwolnić się od tego nałogu na dobre.

Uzależnienie od opioidów a Twoje zdrowie

1. Uzależnienie od opioidów a twój mózg

Jednym z najbardziej niepokojących sposobów, w jaki opioidy wpływają na twoje zdrowie, jest mózg. Możesz wiedzieć, że wyzwalają one dobre emocje i zmieniają sposób, w jaki odczuwasz ból. Jednak uszkadzają one również szlaki komunikacyjne do tego stopnia, że mogą ograniczyć Twoją zdolność myślenia, zapamiętywania, a nawet przetwarzania informacji. Twoje funkcje poznawcze mogą się zmniejszyć, utrudniając Ci funkcjonowanie na wysokim poziomie.

2. Uzależnienie od opioidów a serce

Twoje serce również może zostać uszkodzone w wyniku używania opioidów. U niektórych osób, może to prowadzić do zwiększonego ryzyka uszkodzenia samego mięśnia. Niekorzystne skutki uzależnienia od opioidów dla serca mogą obejmować:

 • Kardiomiopatię - osłabienie mięśnia sercowego
 • Nieregularne bicie serca
 • Udar mózgu
 • Wysokie ciśnienie krwi

3. Uzależnienie od opioidów a problemy trawienne

Wiele osób uzależnionych od opioidów zmaga się z problemami trawiennymi, które często nie ustępują. Obejmuje to problemy takie jak zaparcia i nudności. Niektórzy ludzie są również w grupie podwyższonego ryzyka wystąpienia niedrożności jelit lub perforacji. Wynika to ze słabej regulacji hormonów i braku konsumpcji żywności na normalnym poziomie dla wielu ludzi używających tych leków.

4. Uzależnienie od opioidów a płuca

Opioidy mogą powodować problemy z oddychaniem. Mogą one znacznie spowolnić tempo oddychania, powodując kilka natychmiastowych problemów zdrowotnych podczas spożywania tych leków. Uszkadzają one również zdolność układu oddechowego do wydajnej pracy, ograniczając ilość tlenu, który dociera do mózgu i serca.

Leczenie uzależnienia od opioidów może pomóc ci uniknąć lub przezwyciężyć te komplikacje

Dzięki leczeniu uzależnienia, Twój organizm może zacząć się leczyć. W Lakeview Health może to obejmować szeroki zakres różnych opcji leczenia, w tym terapię żywieniową i leczenie chorób. Na przykład, kiedy zgłaszasz się do naszego zespołu na leczenie, przeprowadzamy pełną ocenę Twojego stanu zdrowia, dzięki czemu możemy wspólnie z Tobą opracować dostosowany do Twoich potrzeb schemat leczenia.

Leczenie uzależnienia od opioidów już teraz

Jeśli jesteś gotowy do podjęcia leczenia uzależnienia od opioidów, zwróć się do Lakeview Health. Nasz zespół oferuje kompleksowe programy, które pozwolą Ci odzyskać zdrowie i rozpocząć proces leczenia. Nie musisz pozwolić, aby te konsekwencje zdrowotne ograniczyły Twoją przyszłość, jeśli podejmiesz działania już teraz. Nasz zespół może pomóc w realizacji takich programów, jak:

 • Centrum detoksykacji dla kobiet
 • Ośrodek detoksykacyjny dla mężczyzn
 • Program leczenia z zamieszkaniem
 • Intensywny program ambulatoryjny
 • Program częściowej hospitalizacji